کاردان سئو

زامبی پیج چیست - کاردان سئو

زامبی پیج چیست [نحوه تشخیص] + کلیک نکنی خیلی ضرر میکنی !!

آخرین بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1403 @ 12:37 قبل از ظهر
فهرست محتوا
5
(1)

کاردان سئو در این مقاله زامبی پیج بر گرفته از بازی و فیلم های زامبی است که مخاطبان زیادی را پیدا کرد. این موجودات شبیه مردگان متحرکی هستند که ماهیتشان نه زنده است و نه مرده! صفحات با محتوای زامبی هیچ گونه فایده یا هدفی در سایت ندارند. از نظر گوگل و مخاطبان هیچ جذابیتی برای خواندن و مراجعه به صفحات زامبی نیست. آن ها ترافیک بسیار اندکی را در وب سایت می سازند و اصلا برای ربات های گوگل ارزش خاصی ندارند و کنار گذاشته می شوند.

انواع زامبی پیج ها و روش های یافتن آن ها توسط کاردان سئو

زامبی پیج ها بر اساس ویژگی به گروه های زیر دسته بندی می شوند:

صفحات با زمان بارگذاری بالا

بخی از صفحات هستند که زمان طولانی را نیاز است تا به صورت کامل لود شوند و به کاربر نمایش داده شوند و یا برای بصورت مناسب در موبایل و کامپیوتر نمایش داده نمی شوند و بصورت خودکار تنظیم نشده اند. ربات های گوگل این صفحات را دوست ندارند و به راحتی می توانند تجربه کاربری سایتتان را پایین بیاورند و میزان ترافیک سایت و در نهایت بازدید از سایت را کاهش بدهند و ضربه مهلکی را به سئو سایت وارد سازند. این صفحات معمولا در فهرست نتایج گوگل وجود ندارند و از آن ها بازدید نمی شود و نمی توانند ترافیک مستقیم از موتور جستجو دریافت کنند.

صفحات با محتوای با کیفیت پایین

محتواهای کم حجم و کیفیت پایین نشان دهنده آن می باشد که یا سایت شما از ساختار خوبی برخوردار نمی باشد و یا محتواهای شما کپی از سایت های دیگر است و یونیک نیست. یک صفحه پوچ و بی کیفیت و بی هدف، تعداد کلماتش کتر از ۳۰۰ کلمه است و همانطور که گفتیم موضوع خاصی را بیان نمی کند که برای کاربر مفید و کاربردی باشد. این صفحات معمولا مدت های طولانی بروز نشده اند به عنوان زامبی پیج های برتر سایت قرار می گیرند. این صفحات سالم نیستند و می توانند به سایت صدمه بزنند، پس بهتر است یا حذف شوند یا تغییر کنند.

صفحات نو ایندکس

صفحاتی در سایت شما وجود دارند که زمان زیادی را برای اجرا شدن و بارگذاری صرف می کنند. گوگل یک استراتژی برای تعیین کیفیت صفحات شما دارد و اگر صفحه ای وجود داشته باشد که در روند ایندکس کردن اختلال ایجاد کند و سرعتش را بگیرد. Index آن صفحه انجام نمی شود. این صفحات توسط گوگل به عنوان صفحات ارزشمند و مفید در نظر گرفته نمی شوند و توسط کاربران نیز کنار گذاشته می شوند.

صفحاتی که سئو نشده اند

صفحات شما می توانند بسیار مفید و آموزنده باشند اگر به درستی بهینه سازی نشوند ممکن است رتبه های مناسب در موتورهای جستجو را کسب نکنند و رتبه پایینی در نتایج موتورهای جستجو بدست آورند.

تمام صفحات اضافی سایت شما

سایت شما شامل صفحاتی مثل: تماس با ما، درباره ما، سیاست حریم خصوصی و سلب مسئولیت و… است، حتی اگر این صفحات ارزشی برای کاربر نداشته باشند شامل اطلاعات مهمی هستند که سایت شما به آن نیاز دارد و ایجاد آن ضرورت دارد. عدم وجود این صفحات باعث به وجود آمدن زامبی های پیج بیشتری می شود. خدمات سئو در شاهین شهر توسط کاردان سئو به عنوان یک صفحه بهینه و سئو شده در نتایج موجود است.

شناسایی زامبی پیج ها

شناسایی علائم زامبی پیج

عملکرد بین صفحات سالم و صفحات زامبی ها به راحتی قابل تشخیص می باشد. برای تشخیص به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • مجموع بازدیدها
  • مشاهده صفحات منحصر به فرد
  • میانگین زمان بارگیری صفحه
  • نرخ بازگشت
  • نرخ خروج

حذف زامبی پیج

ارزیابی عملکرد به شما نشان می دهد که کدام صفحات، سایت شما را به سمت پایین می کشاند و همچنین به شما کمک می کند تا استراتژی سایت خود را مرور کنید و صفحاتی را که ناکارآمد و مرده هستند را پیدا کنید. اگر صفحه ای عملکردی برای سایت تان نداشته باشد و مورد توجه قرار نگیرد باید آن را حذف کنید. ممکن است لینک های داخلی آن به صفحه مرده وجود داشته باشند که شما از آن ها اطلاعی نداشته باشید، برای شناسایی آن ها به مرورگر دستور دهید که خطای ۴۱۰ را بازیابی کند. خطای ۴۱۰ نشان دهنده آن می باشد که صفحه مورد نظر حذف شده است.

درمان زامبی پیج

به وسیله یک محتوای با کیفیت صفحه را احیا کنید. این روش برای صفحاتی که اهداف مهمی دارند، اما ارزش و اهمیت خود را از دست داده اند بسیار عالی عمل می کند، تنها کافیست به درستی قسمت هایی از یک صفحه را حذف کنید و به قسمت های دیگر در صفحات دیگر اضافه کنید، با این روش می توانید صفحه مورد نظر را احیا کنید.

با افزودن محتواهای باکیفیت و مفید و بررسی عناصر فنی سئو می توانید به زامبی پیج ها جان دوباره ببخشید. به وسیله تمام روش های گفته شده اگر نتوانستید از دست زامبی پیج ها خلاص شوید پس بهتر است برای این کار از متخصصین کمک بگیرید.

چقدر مطلب براتون مفید بوده؟

با ستاره به ما امتیاز بدید.

بیشترین امتیاز 5 / 5. تعداد نظرات: 1

بدون هیچ امتیازی البته شما الان امتیاز میدی! میدونم.

پیمان تنگستانی
پیمان تنگستانی
هزاران کلیدواژه در گوگل جستجو کردم تا یاد بگیرم و این جستجو ها همچنان ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات کاردان سئو