کاردان سئو

ایلان ماسک کیست؟ - کاردان سئو

ایلان ماسک کیست؟ زندگینامه Elon Musk ثروتمندترین مرد جهان

آخرین بروزرسانی: 15 اسفند 1402 @ 8:49 قبل از ظهر
فهرست محتوا
0
(0)

کاردان سئو در مقاله موفقیت ایلان ماسک، کارآفرین رویایی، یکی از بنیانگذاران کاریزماتیک PayPal (PYPL) و تسلا (TSLA) و همچنین بنیانگذار SpaceX، Neuralink و The Boring Company است. او به عنوان مدیرعامل تسلا و مدیر عامل/طراح اصلی اسپیس ایکس فعالیت می کند.

نکات کلیدی در مورد ایلان ماسک

  • ایلان ماسک یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت خودروهای الکتریکی تسلا و سازنده موشک اسپیس ایکس است.
  • ماسک که در آفریقای جنوبی متولد و بزرگ شد، مدتی را در کانادا گذراند و سرانجام به ایالات متحده نقل مکان کرد
  • ماسک که در دانشگاه پنسیلوانیا در رشته فیزیک تحصیل کرده است، به عنوان یک کارآفرین فناوری سریال با موفقیت های اولیه مانند Zip2 و X.com شروع به خیس شدن پاهای خود کرد.
  • او در ایجاد شرکتی که به پی پال تبدیل شد، نقش داشت.
  • ماسک هر از گاهی رفتارهای عجیب و غریبی از خود نشان داده و خود را مبتلا به سندرم آسپرگر معرفی کرده است.

موفقیت خیره کننده او باعث مقایسه با دیگر تاجران رویایی، مانند  استیو جابز، هوارد هیوز، هنری فورد و بیل گیتس شده است. پس از دوران کودکی اغلب دشوار، ماسک یک اخلاق کاری بی وقفه (معروف است که او بین 80 تا 120 ساعت در هفته کار می کند) و یک بینش سرسخت را توسعه داد.

تا سال 2022، کل دارایی خالص او بیش از 230 میلیارد دلار برآورد شده است.

میلیارد دلار برآورد شده است. او تنها توسط جف بزوس به عنوان ثروتمندترین فرد جهان پیشی گرفته است.

بیایید به طور خلاصه به زندگی مردی که در پشت مجموعه‌ای از شرکت‌هایی که صنایع متعددی را مختل کرده‌اند نگاهی بیندازیم.

موفقیت ایلان ماسک - کاردان سئو

سنین جوانی و تحصیل

ایلان ریو ماسک در سال 1971 در پرتوریا، یکی از سه شهر پایتخت آفریقای جنوبی به دنیا آمد. پدرش مهندس و مادرش مدل و متخصص تغذیه بود. او بزرگ‌ترین فرزند در میان سه فرزند است که همگی موفقیت‌های بالایی دارند: برادرش، کیمبال ماسک، سرمایه‌دار و طرفدار محیط‌زیست است. خواهر او، توسکا ماسک، تهیه کننده و کارگردان برنده جوایزی است.

پس از طلاق والدینش در سال 1980، ماسک عمدتاً با پدرش زندگی می کرد. 6 او بعداً به این مرد لقب داد: “انسانی وحشتناک… تقریباً هر کار بدی که ممکن است به آن فکر کنید، او انجام داده است. من تربیت وحشتناکی داشتم. من در بزرگ شدن با مشکلات زیادی روبرو شدم. ماسک بعداً می‌گوید: یکی از چیزهایی که در مورد بچه‌هایم نگران هستم این است که آنها به اندازه کافی با ناملایمات مواجه نمی‌شوند.

خدمات سئو تکنیکال در برابر دستاورد ایلان ماسک

خدمات سئو تکنیکال در برابر دستاورد ایلان ماسک واقعا ناچیز و خیلی کم اهمیت است اما با همین خدمات سئو تکنیکال هم می توان اقداماتی مهم در سایت انجام داد که سایت بهترین نتیجه را از نظر ساختاری و بهینه بودن سایت داشته باشد همچنین دستاورد ایلان ماسک را هم می توان نظیر شبکه اجتماعی ایکس یا همان توییتر سابق و ماشین تسلا و ایستگاه فضایی نام برد.

در کودکی مورد آزار و اذیت قرار گرفت

به گفته خودش، ماسک یک کرم کتاب که خودش را توصیف می کند و چیزی شبیه یک آلک باهوش است – او با حرص و ولع همه چیز را از دایره المعارف گرفته تا کتاب های مصور می خواند. اما استعداد روشنفکری ماسک در کودکی به او لطف چندانی نداشت. او دوستان کمی در فرهنگ سرسخت آفریقایی که در مدرسه با آن روبرو شد پیدا کرد.

ماسک در مدرسه مقدماتی خصوصی و انگلیسی زبان واترکلوف هاوس تحصیل کرد. او یک سال زودتر شروع به کار کرد و بعداً از دبیرستان پسرانه پرتوریا فارغ التحصیل شد. از توصیفات او سالها تنها و بی رحمانه بود.

آنها از بهترین دوستم خواستند تا مرا از مخفیگاه بیرون بیاورد تا بتوانند مرا کتک بزنند. ماسک گفت و این دردناک بود. “به دلایلی، آنها تصمیم گرفتند که من هستم، و آنها قصد داشتند بدون وقفه دنبال من بروند. این چیزی است که بزرگ شدن را سخت کرده است. چند سالی مهلت نداشت. باندهایی در مدرسه تعقیب می‌شوی که سعی می‌کردند من را کتک بزنند، و بعد من به خانه می‌آمدم، و آنجا هم وحشتناک بود.»

دستاوردهای اولیه

اگر نقطه فرار روشنی برای ماسک وجود داشت، تکنولوژی بود هنگامی که او تنها 10 سال داشت، از طریق Commodore VIC-20، یک کامپیوتر خانگی ارزان قیمت، با برنامه نویسی آشنا شد. چندی نگذشت که او به اندازه کافی مهارت پیدا کرد تا Blastar را بسازد. یک بازی ویدیویی به سبک Space Invaders. او کد BASIC بازی را به مجله ای به نام PC and Office Technology به قیمت 500 دلار فروخت.

در یکی از اتفاقات گویا در آن زمان، ماسک به همراه برادرش قصد داشتند یک بازی ویدیویی در نزدیکی مدرسه خود باز کنند. در نهایت، والدین آنها این طرح را خنثی کردند. اما ظاهرا تنها چیزی که آنها را متوقف می کرد نیاز به مجوز شهری بود که یک بزرگسال باید برای آن درخواست می داد.

سال های دانشگاه ماسک

ماسک در 17 سالگی به کانادا رفت تا از خدمت در ارتش آفریقای جنوبی که وظیفه اصلی آن در اواخر دهه 1980 اجرای آپارتاید بود اجتناب کند. او بعداً از طریق مادرش تابعیت کانادا را دریافت کرد.

پس از مهاجرت به کانادا، ماسک در دانشگاه کوئینز در کینگستون، انتاریو ثبت نام کرد. در آنجا بود که با جاستین ویلسون، نویسنده ای مشتاق آشنا شد. آنها قبل از طلاق در سال 2008 با هم ازدواج کردند و صاحب پنج پسر، دوقلو و سه قلو شدند. می توانید اطلاعاتی را در مورد ایلان ماسک در سایت ویکی پدیا انگلیسی بخوانید.

ورود به آمریکا

پس از دو سال در دانشگاه کوئینز، ماسک به دانشگاه پنسیلوانیا منتقل شد. او دو رشته اصلی را انتخاب کرد، اما زمان او در آنجا تمام کار و بازی نبود. او به همراه یکی از دانش‌آموزانش یک خانه برادری 10 خوابه خرید که از آن به عنوان یک کلوپ شبانه مورد استفاده قرار می‌گرفت.

ماسک با مدرک لیسانس در فیزیک و همچنین لیسانس هنر در اقتصاد از  مدرسه وارتون فارغ التحصیل شد. این دو استاد بزرگ درباره مسیری صحبت می کنند که کار ماسک بعداً در پیش خواهد گرفت، اما این فیزیک بود که عمیق ترین تأثیر را گذاشت.

او بعداً گفت: (فیزیک) چارچوب خوبی برای تفکر است. “چیزها را به حقایق اساسی خود خلاصه کنید و از آنجا استدلال کنید.”

دستاوردهای قابل توجه

ماسک 24 ساله بود که برای ادامه تحصیل در کالیفرنیا به کالیفرنیا رفت. در فیزیک کاربردی در دانشگاه استنفورد. اما با انفجار اینترنت و رونق دره سیلیکون، ماسک چشم اندازهای کارآفرینانه در سر داشت. او دکتری را ترک کرد.

X.com

در سال 1995، با 28000 دلار و برادر کوچکترش کیمبال، ماسک Zip2 را راه‌اندازی کرد، یک شرکت نرم‌افزار وب که به روزنامه‌ها در توسعه راهنمای شهری آنلاین کمک می‌کرد. در سال 1999، Zip2 توسط موتور جستجوی وب AltaVista شرکت Compaq به قیمت 340 میلیون دلار خریداری شد. ماسک از پول خرید Zip2 خود برای ایجاد X.com استفاده کرد که قصد داشت آن را در آینده بانکداری شکل دهد.

X.com با یک شرکت انتقال پول به نام Confinity ادغام شد و شرکت حاصل به نام PayPal شناخته شد. ماسک سپس قبل از اینکه توسط eBay به قیمت 1.5 میلیارد دلار خریداری شود از شرکت اخراج شد، اگرچه او با 180 میلیون دلار موجودی سهام را ترک کرد.

در سال 2017، ماسک نام دامنه X.com را به دلیل ارزش احساساتی آن از پی پال خریداری کرد.

تسلا

اول، او کمک مالی کرد. حدود 70 میلیون دلار. سپس، در سال 2004، ماسک به مهندسان مارتین ابرهارد و مارک تارپنینگ پیوست تا به اداره تسلا موتورز کمک کنند، جایی که ماسک در طراحی تسلا رودستر، یک خودروی الکتریکی نقش اساسی داشت. اگرچه پس از اخراج ابرهارد از شرکت در سال 2007، پس از یک سری اختلافات، ماسک کنترل مدیریت را به عنوان مدیرعامل و معمار محصول به دست گرفت. تحت نظارت او، تسلا به یکی از محبوب ترین و محبوب ترین برندهای خودرو در جهان تبدیل شده است.

تسلا علاوه بر تولید وسایل نقلیه الکتریکی، به لطف خرید SolarCity، حضوری قوی در فضای انرژی خورشیدی دارد. این شرکت خدمات انرژی پاک که در سال 2006 تأسیس شد، در حال حاضر دو باتری خورشیدی قابل شارژ تولید می کند که عمدتاً برای اهداف ذخیره انرژی ثابت استفاده می شود. پاوروال کوچکتر برای برق پشتیبان خانگی و استفاده خارج از شبکه توسعه یافته است، در حالی که پاورپک بزرگتر برای استفاده در شبکه برقی یا تجاری در نظر گرفته شده است.

اسپیس ایکس

ماسک بیشتر درآمد حاصل از فروش PayPal خود را برای تأسیس شرکت فناوری‌های اکتشاف فضایی، که معمولاً به عنوان SpaceX شناخته می‌شود، یک شرکت مسافرتی بین ستاره‌ای استفاده کرد. ماسک با حساب شخصی خود 100 میلیون دلار برای تأسیس SpaceX در سال 2002 هزینه کرد.

با اسپیس ایکس، ماسک چندین قرارداد پرمخاطب با ناسا و نیروی هوایی ایالات متحده برای طراحی موشک و انجام ماموریت های نظامی به زمین بست. ماسک درباره برنامه‌های خود برای فرستادن یک فضانورد به مریخ تا سال 2025 در تلاشی مشترک با ناسا صحبت کرده است.

عجیب و غریب های شخصی

در 7 سپتامبر 2018، ماسک در حالی که برای یک پادکست مصاحبه می کرد، به نظر می رسید در حال کشیدن ماری جوانا است.

 همراه با خروج دو مدیر اجرایی تسلا، رئیس منابع انسانی و مدیر حسابداری آن این خبر شاهد کاهش سهام در تجارت بود. این فقط یکی دیگر از اخبار بد برای شرکت در آن سال بود، که شامل شکایت سهامداران علیه ماسک و تسلا به دلیل توییت بدنام او در 7 آگوست 2018 بود. ماسک توییت کرده بود که در نظر دارد تسلا را خصوصی کند. شرکت بعداً تصمیم به این حرکت گرفت.

ماسک در طول حضور خود در 8 می 2021 در برنامه تلویزیونی Saturday Night Live ، فاش کرد که به سندرم آسپرگر، یک نوع خفیف اختلال طیف اوتیسم، مبتلا است. او گفت: “من در واقع امشب به عنوان اولین کسی که با آسپرگر میزبان SNL است، تاریخ می سازم. یا حداقل اولین کسی که آن را پذیرفته است.” شرایط رشد عصبی چگونه خود را نشان می دهد؟ ماسک توضیح داد: “من همیشه در نحوه صحبتم لحن یا تنوع زیادی ندارم، که به من گفته می شود کمدی عالی می سازد.”

همسر فعلی ایلان ماسک کیست؟

ایلان ماسک دو همسر داشته اما در حال حاضر ازدواج نکرده است. از سال 2018، او با خواننده و ترانه سرای کانادایی، کلر الیز بوچر، که به طور حرفه ای با نام گرایمز شناخته می شود، در ارتباط است و از او یک پسر دارد.

ایلان ماسک چقدر ثروتمند است؟

دارایی خالص ایلان ماسک تا سال 2022 حدود 233.6 میلیارد دلار است. او به عنوان ثروتمندترین فرد روی کره زمین در فهرست میلیاردرهای جهانی فوربس قرار دارد.

دستاورد ایلان ماسک - کاردان سئو

ایلان ماسک در تسلا چه می کند؟

ایلان ماسک به طور رسمی به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل تسلا در وب سایت این شرکت ذکر شده است. در یک بایگانی در 15 مارس 2021 در SEC، این شرکت فاش کرد که ماسک عنوان “Technoking of Tesla” را نیز در نظر گرفته است. پس از حذف PayPal، ماسک توجه خود را به یک استارت آپ ماشین الکتریکی به نام تسلا موتورز معطوف کرد.

هوش مصنوعی، متاورس، و حمل و نقل عمومی

ماسک بارها در مورد خطرات بالقوه هوش مصنوعی (AI) صحبت کرده است و بارها آن را بزرگترین تهدید برای بشریت خوانده است. نظرات ماسک در مورد هوش مصنوعی جنجال برانگیخته است.  در نتیجه، طبق گفته CNBC، جامعه تحقیقاتی هوش مصنوعی «همیشه به ماسک نگاه مثبتی ندارد». ماسک و مارک زاکربرگ بر سر این موضوع با هم درگیر شده‌اند و زاکربرگ هشدارهای او را «بسیار غیرمسئولانه» می‌خواند.ادعاهای ماسک مبنی بر اینکه انسان ها در یک شبیه سازی کامپیوتری زندگی می کنند نیز مورد انتقاد قرار گرفته است.

در دسامبر 2021، زمانی که ماسک نظر خود را در مورد متاورس مبتنی بر واقعیت مجازی (VR) مطرح کرد، گفت که “نمی‌تواند یک موقعیت متاورژن قانع‌کننده را ببیند” و همچنین اظهار داشت که “من فکر می‌کنم ما با ناپدید شدن در متاورژن فاصله داریم. این فقط یک جور کلمه کلیدی به نظر می رسد.”

ماسک علیرغم تعامل شرکت‌هایش در حوزه‌های مختلف حمل‌ونقل، حمل‌ونقل عمومی را مورد انتقاد قرار داده است، موضعی که نخبه‌گرایانه خوانده می‌شود، زیرا شیوه‌های حمل‌ونقل عمومی خدماتی را برای همه افراد ارائه می‌کنند، در حالی که خودروها فقط برای آن دسته از افراد قابل استفاده هستند. که مالک یا اجاره می کنند و می توانند آنها را رانندگی کنند.

در دسامبر 2017، ماسک در پاسخ به یک سوال مخاطبان در مورد نحوه حمل و نقل عمومی و گسترش شهری، در یک رویداد تسلا در حاشیه کنفرانس سیستم های پردازش اطلاعات عصبی در لانگ بیچ، کالیفرنیا، اظهار داشت

اظهارات او انتقادات گسترده‌ای را از سوی کارشناسان حمل‌ونقل و برنامه‌ریزی شهری برانگیخته است، آنها اشاره کرده‌اند که حمل‌ونقل عمومی در مناطق متراکم شهری اقتصادی‌تر، انرژی کارآمدتر و نیاز به فضای بسیار کمتری نسبت به خودروهای شخصی دارد.

پایان زندگینامه ایلان ماسک

علایق اولیه ماسک به فلسفه، علمی تخیلی، و رمان های فانتزی در حس ایده آل گرایی و توجه او به پیشرفت انسان و در حرفه تجاری او منعکس شده است. او در حوزه‌هایی کار می‌کند که برای آینده ما حیاتی تشخیص داده است، به‌ویژه اینترنت، انتقال به منابع انرژی تجدیدپذیر و استعمار فضا. او از طریق ایجاد PayPal، Tesla Motors، SolarCity، و SpaceX که همه بازی‌ها را تغییر می‌دهند، علی‌رغم عملکرد گاه دشوارشان، منتقدان را به چالش کشیده، صنایع را مختل کرده و در هر سه این مرزها پیشرفت کرده است.

چقدر مطلب براتون مفید بوده؟

با ستاره به ما امتیاز بدید.

بیشترین امتیاز 0 / 5. تعداد نظرات: 0

بدون هیچ امتیازی البته شما الان امتیاز میدی! میدونم.

پیمان تنگستانی
پیمان تنگستانی
هزاران کلیدواژه در گوگل جستجو کردم تا یاد بگیرم و این جستجو ها همچنان ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات کاردان سئو