کاردان سئو

اتصال درگاه پرداخت به سایت وردپرس - کاردان سئو

اتصال درگاه پرداخت به سایت وردپرس – آموزش درگاه پرداخت 0تا99

آخرین بروزرسانی: 11 فروردین 1403 @ 3:41 بعد از ظهر
فهرست محتوا
5
(1)

کاردان سئو در این مقاله درباره اتصال درگاه پرداخت به سایت وردپرس و نحوه دریافت درگاه‌های پرداخت اینترنتی مختلف توضیح خواهیم داد. با روش‌های ساخت درگاه پرداخت اینترنتی آشنا می‌شویم و سپس درگاه پرداختی را روی ووکامرس و وردپرس نصب می‌کنیم. خدمات سئو تکنیکال در سایت کاردان سئو را حتما دیدن نمایید.

همه ما به این امید سایت راه‌اندازی می‌کنیم که بتوانیم خدمات و محصولات خود را بفروشیم. بهترین کار برای فروش محصولات داشتن درگاه پرداخت است تا کاربر بتواند از طریق آن پرداخت‌های خود را در سایت شما انجام دهد. به‌صورت کلی دو دسته درگاه پرداخت در سایت وجود دارد که شامل درگاه پرداخت مستقیم و واسطه است.

اتصال درگاه پرداخت به سایت وردپرس

درگاه‌های پرداخت مستقیم با مراجعه به بانک یا سایت‌های درگاه پرداخت مستقیم مثل سایت به پرداخت یا درگاه پرداخت سامان (Sep) و … امکان‌پذیر است. شما با مراجعه به این سایت‌ها و درخواست از آنها می‌توانید درگاه پرداخت مستقیم داشته باشید و به‌این‌ترتیب با خرید کاربران از سایت پول مستقیماً به‌حساب شما واریز می‌شود.

دریافت نماد اعتماد

در نظر داشته باشید که این درگاه‌های پرداخت دارای یک مشکل هستند که برای شما توضیح می‌دهیم. درواقع یک سایت به نام Enamad.ir وجود دارد که شما باید وارد این سایت شوید و ثبت‌نام کنید و حدوداً دو هفته طول می‌کشد تا بتوانید اینماد خود را بگیرید. چراکه شرایط آن خیلی راحت‌تر شده است و شما می‌توانید در عرض دو هفته تا یک ماه اینماد خود را بگیرید.

اینماد مجوزی است که به کسب‌وکارهای اینترنتی می‌دهدند تا بتوانند درگاه‌های پرداخت داشته باشند. درگاه‌های پرداخت را با دریافت اینماد می‌توانید از این دو سایت که معرفی کردیم یا سایت‌های دیگر مانند درگاه پرداخت بانک ملی، کیش یا دیگر شرکت‌ها دریافت کنید.

درگاه سامان و ملت درگاه‌های خوبی هستند و ما پیشنهاد می‌کنیم از آنها استفاده کنید. همچنین اگر شما فعلاً قصد گرفتن اینماد ندارید و در ابتدای شروع کار هستید و نمی‌خواهید دردسرهای گرفتن اینماد را داشته باشید و یا به هر دلیل دیگری می‌توانید از درگاه‌های پرداخت واسطه استفاده کنید.

در این صورت شما می‌توانید از درگاه‌های مختلفی مانند زرین پال که یکی از معتبرترین این درگاه‌ها است استفاده کنید. درگاه‌های مختلف دیگری نیز مانند Dargah vaset.com، Pay.ir و سایت‌های مختلف دیگری نیز وجود دارند که به شما برای انجام این کار کمک می‌کنند. شما می‌توانید از درگاه زرین پال که یکی از معتبرترین آنها است استفاده کنید. شما می‌توانید با ثبت‌نام در آنها خیلی راحت در کمتر از یک روز درگاه پرداخت در سایت خود داشته باشید.

نحوه کار درگاه‌های پرداخت واسطه

نحوه کار این درگاه‌ها به نحوی است که ابتدا پول به‌حساب مدیران این سایت‌ها می‌رود. شما می‌توانید با استفاده از بخش تعرفه‌ها حساب کنید که چقدر از شما کارمزد گرفته می‌شود. مثلاً در ماه اول تسویه‌حساب‌ها رایگان است. به‌عنوان‌مثال درگاه زرین پال یک کارت به نام زرین کارت دارد که با دریافت این کارت کارمزدها 0.5 درصد می‌باشد و کارمزد تسویه‌حساب به‌حساب بانکی 1 درصد می‌باشد.

همچنین در سه شنبه‌های طلایی کارمزد دریافت نمی‌شود. هر سایت کارمزدان متفاوت است. مثلاً شما در درگاه زرین پال می‌توانید سه شنبه تا سه شنبه تسویه کرده و به زرین کارت خود آن را انتقال دهید و کاملاً رایگان بوده و هیچ کارمزدی ندارد؛ ولی در انتقال به‌حساب بانکی شما باید درصدی را به‌عنوان کارمزد پرداخت کنید. به‌عنوان‌مثال به ازای هر 100 هزار تومان شما باید 1 درصد به زرین پال پرداخت کنید.

در اینجا کار بسیار راحت است و شما می‌توانید بدون دردسر می‌توانید یک درگاه پرداخت داشته باشید. در چند سال گذشته در تعطیلات عید درگاه‌های پرداخت را تعطیل کردند و به بسیاری از کسب‌وکارها ضرر وارد شد. در این میان بعضی درگاه‌ها مانند زرین پال توانستند این مشکل را حل کنند و دوباره راه‌اندازی شدند. بعضی از سایت‌ها نیز مانند جهان پی و پارس پال کلاً تعطیل شدند.

ولی تا زمانی که این درگاه‌ها وجود دارند شما می‌توانید خیلی راحت از آنها استفاده کنید و نحوه گرفتن آنها بسیار راحت‌تر از درگاهی مستقیم است.

نحوه اتصال درگاه پرداخت به سایت کاردان سئو

مسلماً برای فروش محصولات ما از ووکامرس استفاده می‌کنیم. اگر شما برای فروش محصولات خود از ووکامرس استفاده می‌کنید می‌توانید درگاه پرداخت زرین پال را به فروشگاه خود وصل کنید. برای انجام این کار تنها کافی است که بخش افزونه‌ها > افزودن در سایت وردپرسی خود بروید و پلاگین Zarinpal WooCommerce را در مخزن وردپرس خود جستجو کنید.

درگاه پرداخت زرین پال - کاردان سئو

 

پس از آن شما باید پلاگین ووکامرس زرین پال را روی سایت خود نصب کنید. این پلاگین درگاه پرداخت زرین پال را به ووکامرس شما اضافه می‌کند ولی باید توجه داشته باشید که حتماً باید ووکامرس روی سایت شما فعال باشد. بعد از فعال کردن افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر ووکامرس > پیکربندی بروید و در بخش پرداخت‌ها درگاه زرین پال را فعال نمایید.

درگاه زرین پال - کاردان سئو

اگر در همین صفحه روی مدیریت در بخش درگاه زرین پال کلیک کنید می‌توانید تنظیمات این افزونه را مدیریت کنید. در اینجا شما باید عنوان درگاه را “پرداخت با کارت‌های عضو شتاب” قرار دهید و توضیحات آن را به‌دلخواه خود می‌توانید وارد کنید. سپس شما به یک کد API نیاز دارید که همان کد درگاه پرداخت شما است.

تنظیمات افزونه زرین پال کاردان سئو

زمانی که شما در زرین پال ثبت‌نام کنید و به بخش زرین پال من مراجعه کنید یک API به شما می‌دهد که باید آن را در قسمت “مرچنت کد” وارد کنید و با واردکردن API درگاه پرداخت به سایت شما متصل خواهد شد. سپس تیک گزینه فعال‌سازی زرین گیت را بزنید تا زمانی که کاربر روی پرداخت کلیک کرد مستقیم به صفحه بانک منتقل شود. درنهایت روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

راه‌اندازی درگاه پرداخت با دیگر درگاه‌ها

اگر شما از سایت‌های دیگری مانند Pay.ir، Next Pay یا هر سایت دیگری استفاده کردید تنها کافی است که API که به شما می‌دهد را در افزونه آن وارد کنید.

به‌عنوان‌مثال در درگاه Pay.ir پلاگین آن در مخزن وردپرس ثبت‌نشده است و شما برای اینکه بتوانید افزونه آن را روی سایت خود داشته باشید باید به وب‌سایت این افزونه رفته و از بخش توسعه‌دهندگان > پلاگین‌ها افزونه ووکامرس آن را دریافت کنید و روی سایت خود آن را نصب کنید.

دریافت پلاگین - کاردان سئو

البته در اینجا با نصب افزونه ووکامرس فارسی درگاه پی به‌صورت خودکار نصب خواهد شد. درواقع یک پلاگین به نام ووکامرس فارسی نیز در مخزن وردپرس وجود دارد که سایت شما را فارسی کرده و واحد تومان را به سایت شما اضافه می‌کند. با نصب این افزونه درگاه‌های پرداخت مختلف به آن اضافه خواهد شد.

gateway s6 kardanseo 1

نحوه افزودن فرم پرداخت در وب‌سایت‌هایی که از ووکامرس استفاده نمی‌کنند

اگر شما در وب‌سایت خود از ووکامرس استفاده نمی‌کنید می‌توانید یک فرم ایجاد کرده و در آن کاربر با تکمیل آن می‌تواند فرایند خرید را انجام دهد. برای اینکه این کار را انجام دهید می‌توانید در سایت زرین پال به بخش آزمایشگاه بروید. (در وب‌سایت Pay.ir باید به بخش توسعه‌دهندگان بروید) سپس در این قسمت باید روی وردپرس کلیک کنید.

افزونه درخواست وردپرس - کاردان سئو

 

در اینجا باید پلاگین فرم پرداخت ووکامرس (حمایت مالی) را دانلود و نصب نمایید. برای اطلاعات بیشتر آموزش نصب افزونه در وردپرس را می‌توانید مشاهده کنید. بعد از آن یک بخش به نام “حمایت مالی” به پیشخوان وردپرس شما اضافه می‌شود. سپس در قسمت کد دروازه پرداخت باید همان مرچنت کد یا API را وارد نمایید. همچنین واحد پول را می‌توانید به‌دلخواه روی ریال یا تومان قرار دهید و ذخیره را کلیک کنید.

gateway s8 kardanseo

 

در اینجا یک شورت کد در صفحه سایت قرار داده‌شده است که شما باید از آن استفاده کنید. در مورد شورت کدها در جلسه قبل برای شما توضیح دادیم و دقیقاً اینجا است که شورت کدها به شما کمک می‌کنند.

برای استفاده از شورت کدها باید وارد قسمت برگه‌ها > افزودن جدید بروید و نام آن را پرداخت آنلاین بروید و عبارت برای پرداخت وجه فرم زیر را تکمیل کنید را وارد کرده و شورت کد را در این برگه در المنتی به نام “کد کوتاه” کپی کنید و روی انتشار کلیک کنید.

پرداخت آنلاین - کاردان سئو

 

در اینجا به‌جای واردکردن چندین خط کد طولانی برای داشتن درگاه پرداخت در این صفحه با کپی کردن این شورت کد این پلاگین در این بخش از سایت لود شد و توانستیم درگاه پرداخت را اضافه کنیم.

ثبت دامنه و IP سرور

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که زمانی که شما می‌خواهید از درگاه زرین پال یا درگاه‌های پرداخت مستقیم اضافه کنید باید دامنه سایت شما و IP سرور سایتتان را که باید از هاستینگ خود آن را بگیرید و به زرین پال یا دیگر شرکت‌ها دهید تا آنها این موارد را در سیستم خود ثبت کنند.

به‌این‌ترتیب اگر بخواهید از سایت یا سرور دیگری درخواست پرداخت ارسال کنید از شما ایراد می‌گیرند که چرا می‌خواهید از یک سایت دیگر استفاده کنید و می‌خواهید درگاه پرداختتان را برای یک قصد شوم استفاده کنید. همچنین زرین پال و یا دیگر شرکت‌ها دارای پشتیبانی هستند که در صورت خطا می‌توانید از آنها راهنمایی گرفته و مشکلتان را حل کنید.

موفق باشید. 🙂

چقدر مطلب براتون مفید بوده؟

با ستاره به ما امتیاز بدید.

بیشترین امتیاز 5 / 5. تعداد نظرات: 1

بدون هیچ امتیازی البته شما الان امتیاز میدی! میدونم.

پیمان تنگستانی
پیمان تنگستانی
هزاران کلیدواژه در گوگل جستجو کردم تا یاد بگیرم و این جستجو ها همچنان ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات کاردان سئو