کاردان سئو

هزینه طراحی سایت - کاردان سئو

قیمت طراحی سایت چقدره؟ (+ جدول هزینه طراحی سایت 1403)

آخرین بروزرسانی: 16 اسفند 1402 @ 5:04 بعد از ظهر
فهرست محتوا
5
(1)

قیمت طراحی سایت در ایران

از زبان کاردان سئو بخوانید که قیمت طراحی سایت چقدر است؟ یک طراح وب‌سایت ماهانه چقدر درآمد دارد؟ آیا می‌توان به شغل طراحی سایت به‌عنوان یک شغل برای خود و یا آینده فرزندمان حساب بازکنیم؟ اگر جزو کسانی هستید که به این کار علاقه دارید اما در مورد این تصمیم نگران هستید در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا از هزیه طراحی سایت مطلع شوید و سپس تصمیم خود را برای کار در این حوزه بگیرید، بنابراین پیشنهاد می‌کنم تا آخر مقاله همراه ما باشید.

در این مقاله قصد داریم تمام تجربه‌هایی که در این حوزه کسب کردیم را با شما در میان بگذاریم.

انتخاب شغل طراحی سایت

قبل از اینکه شما بخواهید درآمدی از طریق طراحی سایت کسب کنید باید ابتدا حوزه‌ای که می‌خواهید در آن کارکنید را مشخص کنید چون طراحی وب‌سایت، شاخه‌های متفاوتی دارد مثل برنامه‌نویس وب یا طراح وب‌سایت که حوزه‌های کاری آن‌ها باهم متفاوت است پس ابتدا انتخاب کنید که در چه شاخه‌ای می‌خواهید فعالیت کنید.

درگذشته مثلا ده سال قبل به این شکل بود که یک نفر به‌تنهایی یک سایت را از صفر تا صد طراحی می‌کرد، اما امروزه این روش منسوخ‌شده است و به‌صورت تیمی یا گروهی کارها را انجام می‌دهند، بنابراین می‌بینیم که کارها روزبه‌روز به سمت تخصصی‌تر شدن پیش می‌رود.

با توجه به توضیحات بالا ابتدا باید تصمیم خود را بگیرید که در چه شاخه‌ای از طراحی وب‌سایت فعالیت کنید.

درآمد شغل طراحی سایت

برای اینکه بدانیم یک شغل درآمدش چقدر است؟ ابتدا باید به چند نکته توجه کنیم و چند سوال اساسی از خود بپرسیم.

  1. آیا می‌شود برای یک عمر روی آن شغل حساب باز کرد؟ یا ممکن است که در طی زمان آن شغل منسوخ شود. به‌عنوان‌مثال ساخت چرخ چوبی برای ارابه و گاری شغلی منسوخ‌شده است.

طراحی وب‌سایت یکی از شغل‌های مدرن است که حتی قوانین خاصی برای آن تصویب نشده، به‌عنوان مثال با شیوع کرونا در چند سال اخیر شاهد بودیم که چقدر از کسب‌وکارهای سنتی به سمت شبکه‌های اجتماعی و ساخت وب‌سایت برای ارائه‌ی محصولات و خدمات خود روی آوردند و فروشگاه اینترنتی خود را راه‌اندازی کردن، بنابراین می‌بینیم که چقدر در این شغل جای پیشرفت وجود دارد.

2. نکته دوم اینکه ما چقدر می‌توانیم در این کار حرفه‌ای و متخصص شویم، گاهی اوقات یک شغل‌هایی است که مدرن نیست، مثلا کسی خاتم‌کار می‌کند، این کار جزو نیازهای اولیه‌ی شما نیست اما وقتی می‌بینید خیلی در این کار حرفه‌ای عمل می‌کند، هر چقدر هزینه‌ی محصولاتش باشد احتمالا شما آن هزینه را پرداخت می‌کنید و آن محصول را خریداری می‌کنید، حال چرا؟ چون آن فرد در حرفه‌ی خاتم‌کاری متخصص است بنابراین محصولاتش ارزشمند است.

در شغل طراحی سایت هم به همین صورت است که هرچقدر شما متخصص‌تر شوید و در کارتان تخصص بیشتری پیدا کنید و سایتی باکیفیت بالا طراحی کنید، می‌توانید کسب درآمد بیشتری در این حرفه داشته باشید.

هزینه هر پروژه طراحی سایت چقدر است

برای اینکه بدانید قیمت طراحی سایت چقدر است باید ابتدا ببینید که تعرفه‌ی طراحی هر وب‌سایت چقدر است؟ و چه مدت‌زمانی طول می‌کشد تا شما یک وب‌سایت را طراحی کنید و تحویل مشتری بدهید.

تا به امروز هیچ تعرفه‌ی ثابتی برای طراحی وب‌سایت در نظر گرفته نشده است، دلیل آن‌هم این است که نیازها برای طراحی هر وب‌سایت متفاوت است مثلا نیاز یک وب‌سایت فروشگاه اینترنتی با نیاز یک وب‌سایت آموزشی فرق می‌کند و همین تفاوت‌ها، انتظارات و تقاضاهای گوناگونی از سوی مشتری ایجاد می‌کند که باعث متفاوت بودن قیمت طراحی هر سایت می‌شود.

عامل دیگری که هزینه‌ی پروژه طراحی سایت را تغییر می‌دهد، تجربه، مهارت و تخصص شما است. مثلا یک نفر که به‌تازگی وارد دنیای طراحی سایت شده ممکن است یک وب‌سایتی با سیستم آماده و قالب‌های آماده مثل وردپرس در عرض چند ساعت و یا در مدت دو روز تا سه روز یک وب‌سایت طراحی کند و هزینه‌ای حداقل 2 میلیون برای انجام کارش دریافت کند، اما در این میان کسانی هم هستند که بسیار حرفه‌ای هستند و بابت تجربه و تخصصی که دارند، با همان قالب و سیستم آماده 20 میلیون دریافت کنند، زیرا به‌ خاطر تخصصی که دارند سایتی بسیار حرفه‌ای و باکیفیت را طراحی می‌کنند.

بنابراین هر چه در طراحی وب‌سایت متخصص‌تر باشید و مهارت بیشتری داشته باشید و کار باکیفیت‌تری تحویل مشتری دهید درنتیجه به درآمد بیشتری خواهید رسید.

یک دسته‌ی دیگر از طراحان سایت هستند که یک سایت را از صفر تا صد، با برنامه‌نویسی اختصاصی طراحی می‌کنند، این مدل از طراحان وب‌سایت معمولا با هزینه‌ی 30 میلیون به بالا حتی تا 100 میلیون، 200 میلیون برای انجام این کار هزینه دریافت می‌کنند.

بنابراین تخصص حرف اول را میزند هر چه شما متخصص‌تر باشید و مهارت بالاتری داشته باشید درآمد بیشتری کسب می‌کنید.

هزینه و قیمت طراحی سایت - کاردان سئو

عاملی دیگر که در کسب قیمت طراحی سایت موثر است

یکی از عوامل تاثیر‌گذار در، قیمت طراحی سایت، زمانی است که صرف می‌شود تا یک سایت طراحی شود. اینکه چقدر طول بکشد تا یک سایت طراحی شود خیلی مهم است، به‌عنوان‌مثال شما فرض کنید که یک قیمت طراح سایت در طول یک روز صد تا سایت طراحی کند!! و به ازای هر سایتی که طراحی می‌کند مبلغ یک میلیون تومان دریافت کند، بنابراین روزی صد میلیون درآمد دارد که طبیعتا امکان چنین کاری نیست، حتی اگر شما خیلی زیاد هم حرفه‌ای باشید و در این کار مهارت زیادی هم داشته باشید نهایتا دو سایت ممکن است بتوانید طراحی و راه‌اندازی کنید.

معمولا افرادی که هزینه‌های بالایی برای قیمت طراحی سایت دریافت می‌کنند، هفته‌ها زمان می‌گذارند تا یک سایت را راه‌اندازی کنند زیرا آن‌ها جزئیات کار برایشان بسیار اهمیت دارد، برای آن‌ها بسیار مهم است که یک نمونه کار باکیفیت داشته باشند. بنابراین این دسته از افراد علاوه بر تخصص، کیفیت کاری که می‌خواهند به مشتری تحویل دهند برایشان مهم است پس زمان زیادی برای طراحی سایت می‌گذارند، حتی ممکن است ماه‌ها زمان صرف طراحی یک وب‌سایت کنند تا یک کار حرفه‌ای و شیک به مشتری تحویل دهند.

پس تنها عامل در افزایش قیمت طراحی سایت، بالا بردن تعرفه‌ی کار شما نیست زیرا شما باید زمان بگذارید و کار باکیفیتی تحویل مشتری دهید، مثلا مشتری که برای طراحی سایت پنج میلیون پرداخت می‌کند انتظار و توقع طراحی یک وب‌سایت در حد پنج میلیون یا بیشتر از آن را دارد نه کمتر.

پس به‌‌طور میانگین در حال حاضر هزینه طراحی سایت بین ده تا پنجاه میلیون تومان در ماه برای یک طراح وب‌‌سایت که بتواند با ابزار به خوبی کار کند و برنامه‌نویسی انجام دهد، است.

آیا خدمات سئو محلی در قیمت طراحی سایت تاثیر دارد

خدمات سئو محلی در سایت کاردان سئو همچنان درحال ارائه به مشتریان خود در اصفهان تهران و مشهد است و باید بگویم قیمت طراحی سایت هم از خدمات سئو محلی بی تاثیر نیست در نتیجه باید در زمان طراحی سایت به صورت لوکال سایت بهینه شود تا مشتریان خود را در شهر های خود جذب کند و همین امر موجب جذب مشتری به صورت محلی می شود که در اصطلاح خدمات سئو سایت، خدمات سئو محلی گفته می شود.

نکته مهم برای تازه‌واردان به عرصه طراحی سایت

برای کسانی که به‌تازگی وارد کار طراحی وب‌سایت شده‌اند ممکن است اوایل کار درآمد آن‌ها کمتر از ده میلیون در ماه باشد که این قضیه کاملا طبیعی است، اوایل کار شما برای اینکه بتوانید چند تا نمونه کار خوب داشته باشید باید تعرفه‌هایتان را پایین در نظر بگیرید تا بتوانید افرادی را به خود جذب کنید بعدازاینکه چند تا نمونه کار خوب انجام دادید آن‌ها را در وب‌سایتتان قرار دهید تا دیگران متوجه شوند که شما چقدر در کارتان حرفه‌ای هستید تا حاضر شوند هزینه‌ی بیشتری به شما پرداخت کنند.

به‌طورکلی در هر شغلی که بخواهید در آن شروع به فعالیت کنید برای کسب‌ درآمد در آن باید یک روند تکاملی را در نظر بگیرید مثلا قیمت طراحی سایت به این شکل نیست که شما برای اولین پروژه‌ای که می‌نویسید انتظار صد میلیون تومان درآمد داشته باشید.

طبیعتا در ابتدای کار مثلا ماه اول ممکن است یک میلیون درآمد داشته باشید، ماه دوم سه میلیون، ماه سوم پنج میلیون به همین ترتیب در ماه‌های آینده درآمدتان بیشتر می‌شود و همین‌طور شما تجربه‌ی بیشتری کسب می‌کنید و حرفه‌ای‌تر می‌شوید.

روشی عالی که می‌تواند درآمد شما از طراحی سایت را چند برابر کند

یک روش فوق‌العاده که می‌تواند درآمد طراحی وب‌سایت را چند برابر کند، این است که تیم بسازید و به‌صورت گروهی با هم کار کنید، این روش به شما کمک می‌کند تا در زمان کمتری کار بیشتری انجام دهید و در یک ماه سفارش‌های بیشتری بگیرید و درنتیجه درآمد بیشتری داشته باشید.

شرکت‌های طراحی وب‌سایت هستند که خودشان صرفا کار مدیریت پروژه را انجام می‌دهند و یک تیم از طراحان وب‌سایت تشکیل داده‌اند، و آن‌ها کار طراحی سایت را انجام می‌دهند. حتی گاها هستند افرادی که حتی شرکت هم نیستند و به‌صورت فریلنسر و دورکاری فقط کار مدیریت پروژه‌های طراحی سایت را انجام می‌دهند و یک تیم به‌صورت دورکاری تشکیل داده و آن تیم کار طراحی سایت را انجام می‌دهند.

با این کار علاوه بر اینکه در مدت‌زمان کم می‌توانید سفارش‌های خیلی بیشتری داشته باشید و درآمد بیشتری کسب کنید، تازه از طرفی می‌توانید شغلی را برای دیگران ایجاد کنید تا بتوانند در کنار شما کسب درآمد داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دراپ شیپینگ چیست همین الان کلیک کنید و بخوانید که چگونه کسب درآمد دلاری داشته باشید.

جمع‌بندی

امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا بتوانید اطلاعات مفیدی درباره‌ی کسب درآمد از طریق طراحی وب‌سایت در ایران به‌دست آورید.

شغل طراحی وب‌سایت شغلی بسیار خوب و مدرن است که با کسب مهارت در آن می‌توانید به موفقیت‌های مالی زیادی دست پیدا کنید، اما این نکته‌ی مهم را نیز فراموش نکنید که باید در این کار صبور باشید و با تلاش زیاد، یاد بگیرید که چطور از ابزار استفاده کنید و ایده‌ها و خلاقیت خود را در این کار پیاده کنید.

بنابراین تلاش، صبور بودن و داشتن خلاقیت و علاقه می‌تواند در مسیر موفقیت در این کار به شما کمک کند و شمارا به درآمد دلخواه‌تان برساند.

چقدر مطلب براتون مفید بوده؟

با ستاره به ما امتیاز بدید.

بیشترین امتیاز 5 / 5. تعداد نظرات: 1

بدون هیچ امتیازی البته شما الان امتیاز میدی! میدونم.

پیمان تنگستانی
پیمان تنگستانی
هزاران کلیدواژه در گوگل جستجو کردم تا یاد بگیرم و این جستجو ها همچنان ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات کاردان سئو