کاردان سئو

الگوریتم رنک برین - بک اند سئو

معرفی الگوریتم رنک برین گوگل؛ تاثیر رفتار مخاطبان بر سئو

آخرین بروزرسانی: 1 شهریور 1402 @ 7:59 بعد از ظهر
فهرست محتوا

یکی از مهم ترین و موثرترین فاکتور الگوریتم های گوگل، الگوریتم رنک برین یا RankBrain است در نتیجه اگر قرار باشد که جزء فاکتورهای مهم گوگل برای رتبه دهی نام ببریم می توانیم این الگوریتم را به عنوان یکی از اصلی ترین فاکتورها بدانیم. این الگوریتم بر پایه ی  تکنولوژی هوش مصنوعی ایجاد شده و از سیستم یادگیری ماشین بهره گیری می کند این سیستم به شکلی طراحی شده که می تواند به صورت خودکار یاد بگیرد و توسعه یابد اما این روند با گذشت زمان اتفاق می افتد. با توجه به اینکه الگوریتم رنک برین طراحی شد کاربران و همچنین ما سئوکاران متوجه نزدیک شدن جستجوی خود به نتایج صفحه گوگل شدیم.

در نتیجه الگوهای این الگوریتم توانسته بودند که علایق کاربران را درک کنند و بهترین نتیجه را طبق جست و جوی کاربران نشان می دهد. این الگوریتم آنقدری باهوش است که می تواند تک به تک جستجو های کاربران را آنالیز کند اگر خیلی کنجکاو شدید که در مورد این الگوریتم بیشتر بدانید ادامه این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید. همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مهم ترین الگوریتم های گوگل را مطالعه فرمایید.

الگوریتم رنک برین چیست - بک اند سئو

الگوریتم رنک برین گوگل چیست؟

الگوریتم رنک برین، یکی از مهم ترین پارامترهای اصلی گوگل، برای رتبه بندی است. که قبل از وجود این الگوریتم، معیار گوگل برای رتبه دهی وجود کلمه کلیدی هدف در صفحه بود که این کار با تکرار بیش از حد در قسمت های مختلف محتوا و صفحه از سایت به گوگل سیگنال صادر می کرد که این صفحه با ارزش است و باید حتما رتبه بگیرد. اما ادامه این روند باعث شد که محتوای بی کیفیت و نامرتبط برای کاربران تولید شود و همچنین با خرید ورودی گوگل هم رتبه می گرفتند.

همین امر باعث شد که رضایت و اعتماد کاربران به چنین روندی کاهش یابد و گوگل مجبور به طراحی الگوریتمی بنام الگوریتم رنک برین شد. این الگوریتم، بر پایه ی فناوری هوش مصنوعی است که با استفاده از سیستم یادگیری ماشین توانسته خود را بهبود دهد. مانند یک فرزند، هر روز در حال یادگیری و درک بالا و عمیق از عملکرد کاربران و محتوا های تولید شده است.

علت طراحی الگوریتم رنک برین توسط گوگل چه بود؟

فاکتورهای مهم الگوریتم رنک برین برای بررسی چیست؟

  • تشخیص مفهوم کلیدی براساس عبارت یا کلمه کلیدی جستجو شده

  • بررسی رفتار کاربران پس از نمایش نتایج جستجو

الگوریتم رنک برین چه اطلاعاتی را آنالیز می کند؟

سخن پایانی

خب با خواندن این مقاله متوجه شدیم که دیگر زمان استفاده از تکرار کلمات کلیدی و تولید محتوای بی کیفیت به پایان رسیده و اکنون معیار سنجش گوگل برای رتبه دهی، فقط و فقط رضایت کاربران و به نتیجه رسیدن جستجو هایشان است. هدف اصلی الگوریتم رنک برین، نمایش جستجو دقیق و متمرکز  و بررسی رفتار کاربران است حال محاسبه این الگوریتم برای این بررسی این پارامترها؛ نرخ بازگشت سایت، زمان ماندن کاربر در سایت، تعداد نرخ کلیک و … می باشد.

در نتیجه براینکه بتوانید بهترین نتیجه را کسب کنید تنها کافیست که یک محتوای با ارزش و قابل فهم و به زبان ساده کار راه بنداز تولید و منتشر کنید همین اقدام باعث حضور کاربران در سایت و رفتارشان با محتوای سایت شما نزدیک تر می شود و در آخر این عملکرد از نظر الگوریتم رنک برین شایسته بوده و به محتوای شما رتبه قابل توجهی می دهد.

البته این الگوریتم از سال 2015 تا اکنون در دست آزمون و خطاست و همچنان در حال تکامل و توسعه می باشد تا درآینده بهترین عملکرد و نتایج درست و بهینه ای را به کاربران نمایش دهد. امیدوارم که این مقاله توانسته باشد شما را اندکی به عملکرد الگوریتم رنک برین نزدیک تر کرده باشد.

جدیدترین مقالات کاردان سئو
محتوای تکراری
مقالات سئو

محتوای تکراری چیست؟

محتوای تکراری محتوایی است که در اینترنت در بیش از یک آدرس وب ظاهر می شود. هر صفحه وب در گوگل