کاردان سئو

کلمات کلیدی LSI چیست؟ “چگونه پیدا کنیم؟” و استفاده از آن

آخرین بروزرسانی: 14 اسفند 1402 @ 11:02 قبل از ظهر
فهرست محتوا
0
(0)

در گذشته یکی از راه‌های سئو کردن وب‌سایت، پیدا کردن کلمات کلیدی و تکرار آن‌ها در متن مقاله بود. اما امروزه همه ما می‌دانیم که این روش منسوخ شده است. چرا که ربات‌های گوگل، برحسب تعداد تکرار کلمات کلیدی در متن، تشخیص می‌دادند که مطلبتان مفید است یا خیر. اما در حال حاضر سیستم آنالیز گوگل بسیار پیشرفته‌تر از گذشته شده و حتی بدون تکرار کلمات کلیدی هم قادر به ارزیابی محتوای وب‌سایتتان است. در واقع استفاده از کلمات کلیدی LSI تاثیر زیادی در بهبود ارزیابی و رتبه بندی وب‌سایت شما در گوگل دارد.

باید بگوییم که امروزه یکی از راه‌های سئو شدن متن‌هایتان استفاده از کلمات کلیدی LSI است. در ادامه توضیح خواهیم داد که کلمات کلیدی LSI چیست و چه تاثیری بر وب‌سایت و سئو آن خواهند داشت.

ما در این مقاله می خواهیم شما را با نکات جدید آشنا کنیم. به همین منظور، فرآیند سئو سایت و ترفندهای بهینه سازی را به شما در آموزش سئو در اصفهان به صورت کامل توضیح داده ایم. پس با ما همراه باشید. برای درک بهتر سئو به شما پیشنهاد میکنیم ابتدا با مفهوم سئو سایت آشنا شوید، بدین منظور پیشنهاد می کنیم مقاله ی “سئو چیست” را مطالعه فرمایید.

سئو کلاه خاکستری یک روش بسیار بینا بین در پیاده سازی مراحل سئو سایت است که در ایران این  روش بسیار جواب می دهد و اکثر کاردان سئو از این روش استفاده می کنند. دقت داشته باشید که در قالب پروژه های سئو که به صورت سئو کلاه خاکستری انجام می شود نتایج بسیار خوبی را به همراه دارد البته با خدمات سئو در شاهین شهر که در کاردان سئو انجام می شود در صورت تمایل می توان برای دریافت خدمات به بخش خدمات سئو محلی مرجعه کرد.

یکی از مهم ترین فرآیند سئو سایت، محتوا است و زمانیکه سئوکار ها محتوای سئو شده برای سایت ها فراهم می کنند به طور ناخودآگاه به سمت کلمات پر سرچ و پر رقابت ذهن سئوکار ها می رود در حالی که کاربران به دنبال جستجوی کلمات هدف و به نتیجه رسیدن خود هستند و اینجاست که دیگر نباید روی به سراغ کلمات پر سرچ و پر رقابت بپردازیم شاید گیچ کننده باشد این صحبت ها اما با این توضیحاتی که در ادامه خواهم داد شما متوجه عمق داستان می شوید که دیگر جای Keyword Stuffing در صفحه نیست و باید به بهینه ترین شکل ممکن محتوای صفحات را با کلمات هدف کاربر آماده کنیم تا با سرچ کاربران در گوگل محتوای صفحه از سایت ما نمایش داده شود. حال کلمات lsi چیست؟ سئو در اصفهان

lsi کلمات کلیدی

کلمات کلیدی LSI چیست

LSI در واقع مخفف Latent Semantic Indexing است. در واقع به معنای استفاده از گروه کلمات مرتبط با متن است. یعنی شما باید به جای تکرار یک عبارت مشخص، از کلمات مرتبط با موضوع استفاده ‌کنید. چرا که یکی از مواردی که باعث سئو شدن متن می‌شود، استفاده از کلمات LSI است. البته نباید LSI را با کلمات مترادف اشتباه بگیرید. چرا که آنچه در موردش صحبت می‌کنیم فراتر از مترادف‌ یا هم معنی‌ها است. اگر بخواهیم مثالی برای کلمات کلیدی LSI بزنیم، باید بگوییم مثلا شما مطلبی درباره بیت‌کوین می‌نویسید، عباراتی همچون، ارز دیجیتال، بازار ارز جهانی، معاملات مجازی و… شامل کلمات LSI می‌شوند. به عبارت دیگر یعنی همه کلمات به همدیگر و همچنین به موضوع مورد نظر مرتبط هستند.

کلمات کلیدی lsi - کاردان سئو

دلایل اصلی استفاده از کلمات LSI

تقریبا می‌توان گفت چهار دلیل اصلی وجود دارد که هر وب‌سایت باید از عبارات کلیدی LSI استفاده کند.

  1. محتوای شما با کیفیت‌تر خواهد شد. زیرا می‌توانید تعداد زیادی از کلمات کلیدی را در متن خود استفاده کنید، بدون اینکه لازم به تکرار یک واژه خاص باشد. این کار باعث می‌شود نرخ پرش وب‌سایت شما هم کاهش یابد و گوگل متن شما را سئو کند.
  2. جدیدا ربات‌های گوگل، متنی که بیش از اندازه کلمات کلیدی در آن‌ها تکرار شده باشد را اسپم تشخیص می‌دهند. شما با استفاده از کلمات LSI می‌توانید از این مسئله جلوگیری کنید و نگرانی برای تکرار کلید واژه‌هایتان نداشته باشید.
  3. استفاده از کلمات کلیدی LSI باعث می‌شود که ایده‌های بهتری برای عنوان‌ها به ذهنتان برسد.
  4. بنا به الگوریتم‌ جدید ربات‌های گوگل، وب‌سایت‌هایی در صفحه اول نتایج جستجو نمایش داده می‌شوند که محتوای مفید و کارآمدتری داشته باشند. استفاده از کلمات LSI در این فرایند بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

خدمات سئو محلی یا سئو در شاهین شهر برابر با کلمات کلیدی طولانی

خدمات سئو در شاهین شهر جزو دسته کلمات کلیدی طولانی محسوب می شود چراکه این کلمات دم دراز و کاربران هدف کم ولی نرخ بالای دارند یعنی اینکه سرچ بالای ندارند ولی خب کاربرانی که دنبال چنین خدماتی هستند طولانی سرچ می کنند تا به نتیجه دلخواه خود برسند و همین باعث تبدیل شدن آنها می شود در نتیجه کاردان سئو در این مقاله به کلمات کلیدی lsi پرداخته و ادامه مطالب را با دقت بخوانید.

کلمات کلیدی Long Tail

Long Tail به معنای عبارات بلند است. در واقع با کلمات LSI فرق می‌کنند و معمولا از چندین واژه تشکیل شده‌اند که یک عبارت را درست می‌کنند. به عبارت بهتر جمله‌هایی که به سئو شدن متنتان کمک می‌کنند را LT می‌نامند. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر یک نگاهی به مقاله کوتاه “انواع عبارات کلیدی برای سئو صفحات سایت” بیاندازید.

کلمات LSI چه تاثیری بر سئو وب‌سایت دارند

در گذشته وقتی شما عبارتی را در گوگل سرچ می‌کردید، ربات‌ها وب‌سایت‌هایی را در ردیف اول جستجوها قرار می‌دادند که کلمات کلیدی بارها در متنشان تکرار شده باشد. اما امروزه روش تشخیص و سئو شدن وب‌سایت‌ها با تغییر الگوریتم گوگل فرق کرده است. اکنون گوگل متن شما را نسبت به کلمات و عبارات مرتبط با موضوع می‌سنجد و ارزیابی می‌کند. پس استفاده از کلمات و عبارت LSI می‌تواند تاثیر زیادی در رتبه‌بندی وب‌سایت شما داشته باشد.

چگونه کلمات LSI را پیدا کنیم

پیدا کردن کلمات مناسب موضوع مطلبتان چندین راه دارد، که در ادامه به بررسی چند مورد از آن‌ها می‌پردازیم.

استفاده از گوگل

پیدا کردن کلمات کلیدی lsi - کاردان سئو

اولین و آسان‌ترین راه پیدا کردن کلمات LSI خود گوگل است. به این صورت که عبارت مورد نظرتان را در قسمت جستجوی گوگل تایپ می‌کنید؛ سپس در زیر آن خواهید دید که خود گوگل عباراتی را به عنوان پیشنهاد به شما نمایش می‌دهد. همچنین در انتهای صفحه جستجوی خود می‌توانید چندین عبارت مرتبط با موضوع را پیدا کنید.

عبارات کلمات کلیدی - کاردان سئو

استفاده از ابزارهای آنلاین

کلمات کلیدی با ابزار  keyword planner - کاردان سئو

یک سری ابزار تحت وب وجود دارند، مانند LSIgraph و Google keyword Planner و Ubersuggest و… که می‌توانید عبارت مورد نظر خودتان را در آن جستجو کنید تا کلمات و عبارات کلیدی مرتبط با موضوعتان را به شما پیشنهاد دهد.

جمع‌بندی کلی

پس متوجه شدید که استفاده از کلمات LSI به چه اندازه در سئو شدن و رتبه‌بندی وب‌سایت شما تاثیرگذار است. همچنین روش‌های جستجو و پیدا کردن این کلمات و عبارات را به شما توضیح دادیم. در آخر باید بگوییم که سئو شدن و پیشرفت یک سایت به عوامل گوناگونی بستگی دارد. برای اینکه در کسب‌وکار اینترنتی خود پیشرفت کنید، بهتر است از رعایت همین موارد ابتدایی و ساده شروع کنید. این مقاله در سایت کاردان سئو تهیه و تولید شده است. همچنین اگر پیشنهاداتی در جهت کیفیت و موضوعات مقالات داشته باشید می توانید خیلی راحت در بخش ارسال نظرات پیشنهادات خود را برای ارسال نمایید. همچنین اگر قصد دارید که به صورت تخصصی یادگیری سئو سایت را در برنامه داشته باشید این نوید را به شما می دهیم که برای درک بیشتر این مفهوم و آشنایی با استانداردها و تکنیک های حرفه ای سئو با ما در دوره آموزش سئو در اصفهان همراه باشید.

چقدر مطلب براتون مفید بوده؟

با ستاره به ما امتیاز بدید.

بیشترین امتیاز 0 / 5. تعداد نظرات: 0

بدون هیچ امتیازی البته شما الان امتیاز میدی! میدونم.

پیمان تنگستانی
پیمان تنگستانی
هزاران کلیدواژه در گوگل جستجو کردم تا یاد بگیرم و این جستجو ها همچنان ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات کاردان سئو