کاردان سئو

مشاوره سئو - بک اند سئو

آنچه که باید در مورد خدمات مشاوره سئو بدانید!

آخرین بروزرسانی: 10 شهریور 1402 @ 5:58 بعد از ظهر
فهرست محتوا
0
(0)

امروزه سئو در دنیای دیجیتال مارکتینگ نقش مهمی را ایفا می کند به این دلیل که کسب و کارهای اینترنتی بیش از قبل در میان مردم ترند شده است. با توجه به بالا بودن رقابت در تمام حوزه ها، حضور مشاوره سئو در قسمت فنی الزامی است. شاید در گذشته یک فرد به عنوان سئوکار استخدام می شد و تمامی خدماتی از جمله مشاوره سئو را انجام می داد، اما در دنیای کنونی همه چیز فرق کرده و یک مشاور بهینه سازی سایت مانند یک نقشه راه عمل می کند و هیچ یک از اعضای تیم فنی سایت نمی توانند بدون راهنما مسیر درست را تشخیص دهند و به موفقیت برسند. 

مشاوره سئو کیست؟

این فرد با توجه به تخصص و تجربه ای که در مباحث سئو دارد، رتبه سایت را با افزایش بازدید در گوگل بهتر می کند. برای انتخاب این فرد تاثیر گذار باید بسیار دقت کنید و از مجموعه های حرفه ای کمک بگیرید. کاردان سئو یکی از معدود موسساتی است که در این راستا به علاقه مندان کمک می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر تنها کافی است این مطلب را تا انتها بخوانید و در صورت وجود سوال، با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره سئو کیست - بک اند سئو

مشاوره سئو چیست؟

مشاوره سئو یکی اقداماتی است که یک متخصص سئو بر آن مشرف است و جدای از وظیفه، به یک شغل مجزا تبدیل شده است که باید در پروسه موفقیت کسب و کار اینترنتی حضور داشته باشد. این کار به گفت و گوهایی اطلاق می شود که این فرد با تیم فنی بیان کرده و در همین راستا بایدها و نبایدهای این فرآیند را تشخیص می دهد. به علاوه در مشاوره سئو توصیه هایی به فرد یا تیم مشاوره گیرنده اعلام می شود که با اجرایی کردن آن ها، هزینه ها کاسته خواهد شد و مسیر رشد در افزایش درآمد بیشتر دیده خواهد شد. در این نوع از مشاوره، مشکلات شناسایی می شود و با ارائه راه حل، آن ها بر طرف خواهند شد.

کسی که در مسیر شغلی مشاوره سئو قرار می گیرد، بایستی دانسته های خود را در زمینه های سئو داخلی، سئو خارجی، سئو محتوا، دانش سئو تکنیکال، تحقیق کلمات کلیدی و استراتژی آن ها بالا ببرد و در آن ها تجربه کسب کند. در غیر این صورت پروژه با شکست و خارج شدن از رقابت در گوگل مواجه خواهد شد. برخی تصمیم می گیرند این کار را به تنهایی انجام دهند اما استفاده از بهترین مشاوره سئو، همان مسیر میان ‌بری است که می ‌توان از آن حداکثر کارایی را کرد.

البته باید مراقب افراد سوء استفاده گر باشید زیرا آن ها هیچگونه تعهدی در مقابل هزینه ای که دریافت می کنند، ندارند و بدون تخصص وارد این پروسه می شوند. همین امر موجب شده تا سئو سایت بهبود پیدا نکند  و در زود ترین زمان ممکن، گوگل سایت را پنالتی کند. به همین دلیل باید در جست و جوی یک سایت حرفه ای، معتبر و با تجربه باشید تا هزینه ای که پرداخت می کنید، هدر نرود. کاردان سئو در گروه با تجربه ترین شرکت ها قرار دارد و برای ارائه سرویس ها در خدمت مردم است.

وظایف مشاوره سئو چیست؟

مشاوره سئو یکی از مشاغل جدید در بازار کار است که به تازگی علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است. به دلیل توسعه کسب و کارهای اینترنتی و همه گیر شدن ویروس کرونا، این گروه از مشاغل بیش از قبل معروف شدند. اما تنها کسانی که تخصص و تجربه کافی داشتند، وارد بازار کار شدند.

وی باید بتواند وظایفی همچون جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها و نتایج، صرفه جویی در بودجه شرکت، تحقیق و استراتژی، نحوه بهینه سازی لندینگ ها بر اساس تحلیل رقبا، همکاری با تیم سئو در شاهین شهر طراحی سایت و گرافیک، بهبود وضعیت لینک سازی داخلی، بررسی رپورتاژ ها با توجه به سایت های رقیب، بهره مندی از درک جامع از بازاریابی عملکردی، همکاری با تیم فروش و بازاریابی و پیدا کردن مشتری آنلاین را به مرحله اجرا در آورد. 

به عنوان مثال اگر شما فردی باشید که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارید، به طور حتم به مشاوره سئو نیاز خواهید داشت تا:

 • استراتژی سئوی را برنامه ریزی، توسعه و اجرا کند
 • برای بهینه سازی و جستجوی ارگانیک کلمات را تلاش کند
 • تحقیق کلمات کلیدی و استراتژی آن را بین 3 تا 6 ماه انجام دهد
 • با اقدامات مناسب طراحی و تجربه کاربری، تعداد ورودی ها و مشتری را افزایش دهد
 • KPIهای کلیدی SEO را شناسایی کند
 • ریدایرکت ها، نرخ کلیک، نرخ پرش و سایر KPI ها را رصد کند
 • توانایی اداره تیم محتوا و سئو را داشته باشد و به طور منظم گزارش ها را تهیه و ارائه کند
 • توانایی شناسایی شخصیت خریدار را داشته باشد تا از این طریق مخاطبان را بهتر هدف قرار دهد
 • کمبودهای سایت و مشکلات اجرایی را در اختیار مدیر دیجیتال مارکتینگ قرار دهد
 • پیشنهادهایی را برای بهبود و بهینه سازی فرآیند و بهره وری کسب و کار بدهد
 • توانایی کار با توسعه دهندگان وب و تیم های بازاریابی برای اجرای صحیح بهترین شیوه های سئو کار کند

اگر بخواهم با یک مثال وظیفه ی اصلی مشاوره سئو را برایتان بگوییم فرض کنید شخصی قصد دارد کسب و کار خود را در اصفهان راه اندازی کند حال باید با استفاده از خدمات سئو در اصفهان سایت خود را به یک سئوکار بسپارد تا با آن تحقیق کلمات کلیدی مناسب بتواند کاربران هدف را جذب سایت کند اما در این حین باید از یک مشاوره سئو حرفه ای خدمات دریافت کند تا بهترین استراتژی سئو سایت آن کسب و کار ترسیم شود.

تخصص و مهارت های مشاوره سئو

یک مشاوره سئو باید مهارت هایی همچون تفکر انتقادی را در خود توسعه دهد. با این طرز فکر از دیگرهمکاران پیشی خواهید گرفت. این شخص با این ویژگی می تواند تشخیص دهد چه چیزی درست است و چه چیزی غلط یا اینکه چرا این اتفاق افتاده است و آن فرد باید برای رفع آن چه اقداماتی را انجام دهد. بهتر است بدانید که هیچ فرمول استانداردی برای SEO وجود ندارد. به همین دلیل مهم است که تفکر انتقادی برای درک مشکلات از زوایای مختلف صورت گیرد و راه حل های خلاقانه ای را برای پیشبرد مسیر ارائه دهد. 

یکی ازمهارت هایی که یک مشاوره سئو باید بر آن مشرف باشد، اولویت بندی برای اجرای یک کمپین سئو موفق است. اینکه بداند در حال حاضر چه اقدامی در اولویت است و قدم بعدی چه خواهد بود. به همین دلیل یک کارشناس سئو که وظیفه مشاوره را دارد، باید سختی ها و دشواری های راه را تشخیص دهد و مدیریت پروژه را در دست گیرد. سئو فقط بک لینک خارجی، خدمات افزایش سرعت سایت یا یافتن عبارت کلیدی مناسب نیست بلکه به فرآیند برنامه ریزی، اجرا و مدیریت پروژه پرداخته می شود.

می توان اشاره کرد که برای دستیابی به یک هدف خاص در سئو باید از تجربه سایر مشاوران نیز بهره برد تا مشتریان بالقوه را پیدا کرد. نحوه تعیین و نظارت بر وظایف حیاتی در طول کل چرخه عمر پروژه، چگونگی برقراری ارتباطات تیم و مشتری را در یک مکان، نحوه تعیین مسئولیت ها و هماهنگ کردن کارها به طور موثر، چگونگی نحوه مدیریت زمان و بهینه سازی عملکرد، انجام امور مربوط به مدیریت ریسک و نحوه شناسایی و کاهش خطرات احتمالی مرتبط با پروژه های سئو و همچنین چگونگی پیاده سازی نرم افزار مدیریت پروژه از جمله مهارت ها و تخصص هایی است که یک مشاور سئو باید بر آن ها کار کرده باشد.

کسب درآمد از مشاوره سئو - بک اند سئو

کسب درآمد از مشاوره سئو

یکی از مهمترین نکاتی که یک مشاوره سئو در نظر می گیرد، کسب درآمد و مقدار مزایا و حقوق آن است. این حوزه از جمله ترند ترین و جذاب ترین منابع کسب درآمد محسوب می شود.  در این بخش قصد داریم به نحوه کسب درآمد در این شغل بپردازیم.   یکی از مهم ترین و اساسی ترین روش ها این است که سایتی برای خود طراحی کنید و آنچه در آن تحصیل کرده اید را به مرحله فروش در آورید. می توانید پکیج هایی را طراحی نمایید و با تولید محتوای با کیفیت، مشتری های خود را روز به روز افزایش دهید. ورود به کاربر در کسب و کار اینترنتی مستلزم بهینه سازی سایت یا همان سئو است.

با خدمات مشاوره سئو سایت می توان به جایگاه بالایی در موتور جست و جوی گوگل رسید. زمانی که پروژه خود را به سرانجام رساندید، توانایی کار کردن برای شرکت های دیگر به عنوان یک متخصص سئو را خواهید داشت زیرا تجربه شما در این مسیر نیز به مراتب بالا خواهد رفت. شاید هم فردی باشید که علاقه زیادی به مشاوره و کمک به کارآفرینان دارید. به همین دلیل پیشنهاد می شود که دانش خود را در زمینه سئو توسعه دهید و آنچه یاد گرفته اید را با تیم فنی به اشتراک بگذارید و کسب و کار آن ها را به یک غول در گوگل تبدیل کنید.

همچنین می توان در شبکه های اجتماعی همچون لینکدین فعالیت خود را آغاز کرد و به صورت بین المللی مشاوره سئو را انجام داد. گرفتن پروژه ها از شرکت های خارجی یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند در بالا رفتن درآمد دلاری نقش داشته باشد. از طرفی اگر شما به عنوان یک کار آفرین قادر به طراحی و بهینه سازی سایت در موتورهای جست و جو نیستید، پیشنهاد می شود از شرکت های معتبر همچون کاردان سئو و تیم متخصص آن ها کمک بگیرید.

سخن پایانی

یکی از مشاغلی که در دنیای امروزی بسیار مورد استفاده فارغ التحصیلات رشته کامپیوتر و دیگر افراد قرار می گیرد، وظایف مشاوره سئو است. برای اینکه بتوانید در حوزه مشاوره سئو موفق شوید بهتر است با مفاهیم اولیه آن و نکاتی که در این مطلب از سایت کاردان سئو گفته شده، آشنا شوید. با این کار درآمد خود را روز به روز توسعه خواهید داد.

این مقاله در سایت کاردان سئو تهیه و تولید شده است. همچنین اگر پیشنهاداتی در جهت کیفیت و موضوعات مقالات داشته باشید می توانید خیلی راحت در بخش ارسال نظرات پیشنهادات خود را برای ارسال نمایید. همچنین اگر قصد دارید که به صورت تخصصی یادگیری سئو سایت را در برنامه داشته باشید این نوید را به شما می دهیم که برای درک بیشتر این مفهوم و آشنایی با استانداردها و تکنیک های حرفه ای سئو با ما در آموزش سئو اصفهان همراه باشید.

چقدر مطلب براتون مفید بوده؟

با ستاره به ما امتیاز بدید.

بیشترین امتیاز 0 / 5. تعداد نظرات: 0

بدون هیچ امتیازی البته شما الان امتیاز میدی! میدونم.

پیمان تنگستانی
پیمان تنگستانی
هزاران کلیدواژه در گوگل جستجو کردم تا یاد بگیرم و این جستجو ها همچنان ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات کاردان سئو