کاردان سئو

pbn چیست

pbn چیست؟ + آموزش ایجاد PBN (مزایا و معایب)

آخرین بروزرسانی: 21 مهر 1402 @ 8:40 بعد از ظهر
فهرست محتوا
0
(0)

برای بهبود کسب و کار اینترنتی از طریق طراحی سایت، باید اقداماتی برای بالا رفتن رتبه گوگل و افزایش لینک های ورودی به سایت انجام شود. همه کسانی که به این شیوه درآمد زایی می کنند، به دنبال راهی هستند تا با حفظ یا بهبود جایگاه، افراد بیشتری به سایت وارد شوند. در ادامه سایت باید توانایی تبدیل ورودی به مشتری را داشته باشد اما اولین قدم بالا رفتن ورودی است.

یکی از  روش های کاربردی اما خطرناک استفاده از  لینک pbn است. با این کار می توان وارد رقابت سخت و پیچیده گوگل شد. موتور جست و جوی گوگل به دنبال طبیعی ترین لینک ها است. بنابراین مراقب باشید تا با جریمه شدن از صحنه رقابت حذف نشوید و گوگل شما را پنالتی نکند.

برای اینکه در کسب و کار اینترنتی خود موفق شوید، پیشنهاد می کنیم از  افراد متخصص و حرفه ای نظیر تیم و کاردان سئو کمک بگیرید.

pbn چیست
pbn چیست

pbn لینک چیست؟

لینک PBN در واقع همان Private Blog Network است که به مجموعه ای از وبلاگ ها گفته می شود که هدف اصلی آن ها لینک سازی و بهبود وضعیت ساختار سایت است. بعد از نام گذاری، این عبارت به  Private Backlink Network  تغییر نام داد. هدف اصلی این نوع از لینک سازی انتقال اعتبار است. به همین دلیل باید قبل از ساخت وبلاگ باید رتبه دامنه سایت بلاگی مورد بررسی قرار گرفته شود. در واقع می توان گفت این کار مانند یک پیوند عمل می کند که در آن چند وب سایت مختلف به هم متصل هستند و از طریق یک سایت مرکزی، لینک سازی در آن انجام می شود.

البته نکته ای که باید به آن درباره لینک PBN توجه کنید، وجود تکنیک کلاه سیاه در آن است. به همین دلیل توصیه می شود تا جایی که می توانید از این تکنیک خودداری کنید زیرا ممکن است در صورت طبیعی نبودن، گوگل شما را جریمه کند. به این دلیل است که در حال حاضر اغلب سایت ها برای سئو، محتوای خود را با نوشتن اطلاعات جدید بروز رسانی می کنند و گوگل با انجام امور طبیعی و لینک سازی منطقی، موافق تر است. همین امر موجب شده که تا استفاده از لینک PBN یکی از روش های سئو کلاه خاکستری تلقی شود، زیرا بین سئو سیاه و سئو کلاه سفید است. به این دلیل که شما برای انجام اینکار باید احتیاط کنید و محتواهای جدید را با قصد لینک سازی در بلاگ هایی همچون بلاگ فا، پرشین بلاگ و سایر .. انجام دهید. البته سئو کارها با هم در این ایده هم عقیده نیستند.

به این دلیل که منطق گوگل برای لینک سازی خارجی این است که سایت شما آنقدر از نظر محتوا با کیفیت است که دیگر سایت ها شما را به عنوان مرجع شناسایی کرده و به شما لینک می دهند. در حالی که لینک های این گروه از وبلاگ ها نوفالو نیست و آن ها از نظر گوگل سایت های خصوصی تلقی می شوند، به همین دلیل موتور جست و جوی گوگل این فرآیند را غیر قانونی تلقی می کند.

شرایط استفاده از pbn لینک چیست؟

اگر بخواهیم به صورت تخصصی به استفاده از لینک PBN نگاه کنیم، بهتر است بدانید که این تکنیک سال هاست که منسوخ شده و دیگر سئوکاران از آن برای بهبود  رتبه گوگل استفاده نمی کنند. درست است  که پی بی ان همچون رپورتاژ، یکی از روش های لینک خارجی محسوب می شود، اما رپورتاژ کجا و پی بی ان کجا…….

همه این موارد به این دلیل است که تمام اقدامات باید زیر نظر موتورهای جست و جوی گوگل انجام شود و اگر کسی سایت خود را بر خلاف آن چه گوگل در guideline یا همان راهنما، بیان کرده، بهینه سازی کند، به طور حتم جریمه خواهد شد.

اما اگر حاضرید این شرایط شک بر انگیز را انتخاب کنید، باید به دنبال سایت هایی باشید که اعتبار بالایی دارند و قابلیت لینک دهی در آن ها به وفور مشاهده می شود. با این حال روش های دیگر همچون رپورتاژ آگهی از نظر گوگل تایید شده است و پیشنهاد می شود بعد از اتمام طراحی و سئو داخلی سایت، نسبت به انتشار رپورتاژ اقدام کنید. برخی از مجموعه ها و آژانس های فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ،  همچون سایت تخصصی کاردان سئو به شما برای بهبود رتبه سایت در نتایج جست و جو کمک می کنند.

مزایا و معایب استفاده از pbn لینک

با وجود اینکه کمتر کسی از لینک PBN استفاده می کند، باید با معایب و مزایای آن آشنا شوید. در گذشته PBN به شما این امکان را می داد که رتبه سایت را به سرعت افزایش دهید و عملکرد سئو را بهبود دهید اما در حال حاضر به دلیل هوشمند شدن موتور جست و  جوی گوگل این نوع از لینک بکار نمی رود. پیوند های PBN نیاز کمتری به ایجاد رابطه واقعی یا مشارکت با سایر دامنه ها در گذشته داشتند.

همچنین این امکان را به شما می داد که پیوندهای PBN پست های مهمان شما را بهینه سازی کنند. از طرفی دید سئو کاران این بود که با لینک PBN می توان به گونه ای رفتار کرد که انگار داریم از سایت معتبر لینک می گیریم. دیگر نیاز نیست کنترل دقیقی بر کلیه لینک ها داشته باشیم.

از طرفی با تغییر دیدگاه گوگل نسبت به لینک سازی خارجی، معایب پی بی ان بیشتر از فواید آن است. یکی از معایب این است که اگر با احتیاط حرکت نکنید و بر خلاف میل گوگل رفتار کنید، به طور حتم رتبه سایت شما پایین آمده، ترافیک از دست رفته و منجر به جریمه گوگل خواهد شد. در بدترین حالت، گوگل سایت شما را به طور کامل از فهرست رقابت حذف می کند.

یکی دیگر از معایب این است که وب‌ سایت‌ های غیرحرفه‌ای PBN ممکن است فراموش کنند که ردپای دیجیتالی خود را حذف کنند و سایت شما را در برابر نظم و انضباط موتورهای جستجو آسیب‌پذیر کنند. به علاوه می توان اضافه کرد لینک PBN ممکن است سایت شما را از نظر آماری بیشتر با حملات هکرها روبرو کند. نکته دیگر این است که عده ای ممکن است به دلیل داشتن تمرکز بالا بر لینک سازی خارجی محتوایی با کیفیت پایینی داشته باشند به همین دلیل رتبه ای از گوگل دریافت نخواهند کرد. به علاوه انرژی و وقت شما تلف خواهد شد.

گوگل از چه طریقی pbn لینک را شناسایی می کند؟

با وجود اینکه راه اندازی یک شبکه پی بی ان یا استفاده از لینک PBN بسیار هیجان انگیز و جالب اما منسوخ شده است،  متخصصان و ربات های هوشمند گوگل به دنبال راه هایی هستند تا تمام جوانب سایت را شناسایی کنند.

یکی از راه هایی که گوگل از طریق آن پی بی ان را تشخیص می دهد، مالکیت دامنه است. بهتر است دامنه ها با نام افراد مختلفی ثبت شوند تا گوگل نتواند آن را تشخیص دهد. یکی دیگر از معیارهای گوگل برای شناسایی پی بی ان، قرار گرفتن سایت های شبکه بر روی یک هاست یا سرور است. تعداد سایت هایی که روی یک شبکه قرار دارند، همدیگر را تقویت می کنند زیرا همگی روی یک آی پی تعریف شده اند. برای رفع این مشکل توصیه می شود از شرکت های مختلفی هاست خریداری کنید تا در دام موتورهای جست و جوی گوگل گرفتار نشوید.

نکته بعدی درباره خرید دامنه هایی است که با ماهیت و محتوای تازه فعالیت خود را آغاز می کنند.  با تغییرات اساسی در محتوا و ساختار یک سایت ممکن است گوگل متوجه ورود آن به یک شبکه یا همان لینک PBN شود. به همین دلیل باید مراقب دامنه هایی که خریداری می کنید و ساختار مشابه آن ها باشید.

در ادامه می توان به نحوه تشخیص گوگل در پی بی ان بپردازیم. گوگل زمانی می تواند متوجه این امر شود که محتوای سایت ها بروز رسانی نمی شوند یا اینکه  شباهت زیادی به هم دارند. این ماجرا موجب می شود که موتور جست و جوی گوگل این حالت تشابه را کپی تلقی کند. به همین دلیل برای هر سایتی که می خواهید تولید محتوا کنید، باید محتوای اختصاصی، یونیک و زبان رسا بنویسید. برای انجام این کار نیز باید از آموزش تولید محتوا موجود در بهترین آژانس های دیجیتال مارکتینگ، همچون سایت تخصصی خدمات سئو کاردان سئو کمک بگیرید.

سخن پایانی

شبکه پی بی ان که با تکیه بر لینک PBN اموری همچون لینک سازی خارجی را به سرانجام می رساند، باید جای خود را به انتشار رپورتاژ آگهی بدهد زیرا لینک PBN در این سال ها توسط گوگل نهی شده است و سئوکاران از آن برای بهبود رتبه استفاده نمی کنند. برای بهبود رتبه و دیده شدن در نتایج موتور جست و جوی گوگل بهتر است از رهنمود های افراد متخصص و با تجربه همچون سایت کاردان سئو استفاده شود.

چقدر مطلب براتون مفید بوده؟

با ستاره به ما امتیاز بدید.

بیشترین امتیاز 0 / 5. تعداد نظرات: 0

بدون هیچ امتیازی البته شما الان امتیاز میدی! میدونم.

پیمان تنگستانی
پیمان تنگستانی
هزاران کلیدواژه در گوگل جستجو کردم تا یاد بگیرم و این جستجو ها همچنان ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات کاردان سئو